Millal vajab koer täiendavalt vitamiine või mineraalaineid?

Millal vajab koer täiendavalt vitamiine või mineraalaineid?

Koera energia- ja toitainevajadus varieerub sõltuvalt koera vanusest, suurusest ja aktiivsusest. Vahel vajab koer lisaks juurde vitamiine ja mineraalaineid.

Millal vajab koer täiendavalt vitamiine või mineraalaineid?

Koera energia- ja toitainevajadus varieerub sõltuvalt koera vanusest, suurusest ja aktiivsusest. Üldiselt saab terve täiskasvanud kodukoer hakkama ilma toidulisanditeta, kui vähemalt pool toidust on kvaliteetne täissööt – st tööstuslik kuiv- või konservtoit.

Mõnikord võivad aga toidulisandid olla vajalikud ka koertele, kes söövad kvaliteetset täissööta. Näiteks toetab koertele mõeldud piimhappebakterite preparaat PECTbalans soolestiku bakterite tasakaalu ja on soovitatav eriti pärast antibiootikumiravi ning kutsikatele pärast võõrutamist. Glükoosamiini ja kondroitiinsulfaati sisaldavat JOINTbalans’i saab kasutada liigeste tervise hoidmiseks, liikuvuse säilitamiseks ja liigeste jäikuse ennetamiseks. Karvkatte tervist ja heaolu toetavad biotiini ja tsinki sisaldavad tooted, näiteks Biotin Forte või ZINCbalans.


Kasvav kutsikas, tiine või imetav emane ja mitu korda nädalas treeniv sportlik koer vajavad igaüks kohandatud dieeti, mis arvestaks nende toitumisvajadustega individuaalselt. See võib tähendada vitamiinide ja mineraaltoidulisandite kasutamist. Ka aretuskoerad, haigusejärgselt paranevad ja eakad koerad saavad toidulisanditest abi. Koera tervist tuleks jälgida kogu tema elu jooksul, kuna mitmesugused ainepuudulikkuse sümptomid tekivad tavaliselt viivitusega.


Toor- ja kodutoidu täiendamine

Paljud koerad saavad kodus valmistatud toortoitu. Sellisel juhul saab koer saab suurema osa vajalikest toitainetest värskest toidust ja puuduolev korvatakse mugavalt toidulisanditega. Üks alternatiiv on kasutada spetsiaalset multivitamiini ja mineraalide preparaati, mis sisaldab õiges koguses ja suhtes koera jaoks olulisi vitamiine ja mineraale. Vitamiine ja mineraale võib ka ühekaupa koera toidulauale lisada, et parandada iga toitaine omastamist vastavalt koera individuaalsetele vajadustele.


Tsink toetab koera naha, karvkatte, käpapadjandite ja küünte vastupidavust ning heaolu. ZINCbalans on mugavalt kasutatav tsingipulber kodu- ja toortoidu täiendamiseks tsingiga. Lõhnatut ja maitsetut pulbrit on kerge segada toiduga ning see lahustub ka vees. ZINCbalansi võib anda ka kuurina karvavahetuse perioodil või näitusteks valmistumisel.

PRObalansi seeriad B-Balans, E-Balans ja BE-Balans on tugevad ja täielikud vitamiinilahused, et tagada B-grupi vitamiinide ja E-vitamiini omastamine. Vitamiinilahuseid soovitatakse eriti aktiivsetele töö- ja treeningkoertele ning emastele koertel tiinuse ajal. Vesilahuseid on lihtne annustada iga päev koos toiduga.

Koertele mõeldud vitamiinid ja mineraalid

Kui soovite oma koera toitumist täiendada vitamiinide ja mineraalainetega, on ülimalt oluline tagada toidulisandite ohutu annustamine. Toidulisandite kasutamisel tuleb hoolikalt jälgida erinevate toitainete sisaldust, et üksikute toitainete tarbimine ei oleks liiga suur. Kõige kindlam on kasutada koertele mõeldud tooteid, mida doseeritakse vastavalt koera kaalule.

Probalans® täiendsöötade seeria on loodud spetsiaalselt koertele. Tooteid on koera kehakaalu järgi lihtne annustada, muutes nende kasutamise lihtsaks ja ohutuks. Probalans®-seeria tooteid toodetakse Vitabalans Oy farmaatsiatehases Soomes farmaatsia- või toidutoorainest.

Loe ka neid:

Seotud postitused
 1. Puugid – kuidas koera puukide eest kaitsta? Puugid – kuidas koera puukide eest kaitsta? Puugid on ohtlikud ka lemmikloomadele, eriti koertele. Puugid levitavad koertele mitmeid ohtlikke haigusi, millest Euroopas on levinuimateks puukborrelioos, babesioos, erlihhioos ja anaplasmoos. 
 2. Kuidas koerale või kassile paigaldada puugi- ja kirburihma? Kuidas koerale või kassile paigaldada puugi- ja kirburihma? Kirbud ja puugid on nuhtluseks nii loomadele kui nende omanikele. Lisaks hammustustele ja sellega kaasnevale ärritusele võivad puugid ja kirbud olla ohtlike haigustekitajate edasikandjateks.
 3. Miks ja kuidas anda koerale või kassile ussirohtu? Miks ja kuidas anda koerale või kassile ussirohtu? Miks on oluline anda 4 korda aastas oma koerale või kassile ussirohtu? Kuidas parasiidivastaseid ravimeid valida? Lemmiku parasiidid ohustavad ka inimest.
 4. Sääsetõrje koerale – eriti oluline lõunariikidesse reisides Sääsetõrje koerale – eriti oluline lõunariikidesse reisides Sääsetõrje koerale – miks see on oluline? Miks on koerale mõeldud sääsetõrje oluline loomaga  lõunariikidesse reisides? Kuidas koera sääskede eest kaitsta?
Tootesoovitused
 1. VITABALANS BIOTIINI FORTE TBL N60
  VITABALANS BIOTIINI FORTE TBL N60

  Toimeaine / Koostis
  Biotiin, metioniin, tsink

  19,32 €
 2. VITABALANS PARAFIINIÕLI 200ML
  VITABALANS PARAFIINIÕLI 200ML

  Toimeaine / Koostis
  Parafiiniõli

  5,98 €
 3. VITABALANS PROBALANS B-BALANS 100ML
  VITABALANS PROBALANS B-BALANS 100ML

  Toimeaine / Koostis
  B-grupi vitamiinid

  12,99 €
 4. VITABALANS PROBALANS BE-BALANS 100ML
  VITABALANS PROBALANS BE-BALANS 100ML

  Toimeaine / Koostis
  B-grupi vitamiinid, E vitamiin

  15,37 €
 5. VITABALANS PROBALANS MSM-BALANS 200G
  VITABALANS PROBALANS MSM-BALANS 200G

  Toimeaine / Koostis
  Metüülsulfonüülmetaan

  21,70 €
 6. VITABALANS PROBALANS OMEGABALANS 250ML
  VITABALANS PROBALANS OMEGABALANS 250ML

  Toimeaine / Koostis
  Vikerforelliõli

  26,63 €