Vaktsineerimisele on vajalik eelregistreerimine, mida saab teostada läbi Confido broneerimissüsteemi, vajutades sobiva apteegi puhul Broneeri aeg.
Vaktsineerimisega seotud lisaküsimuste korral on võimalik pöörduda Confido lühinumbril 1330.
Vaktsineerimiseks ei ole vajalik retsepti olemasolu
Kaasa tuleb võtta isikut tõendav dokument ning olemasolu korral immuniseerimispass
Hingamisteede haigussümptomitega ei tohi tulla vaktsineerimisele
Puukentsefaliidivastase vaktsineerimise ja COVID-19 vaktsineerimise vahele peab jääma vähemalt 2 nädalat
Täiskasvanu vaktsineerimise teenuse hind on 44€, lapse vaktsineerimise teenuse hind on 41€.
Vaktsineerimine TALLINNAS: Vaktsineerimist Tallinnas viib läbi Arstikeskus Confido AS. Tegevusluba: L03731 Ülemiste Südameapteek N 16:00 - 19:00 , L 11:00 - 14:00 Suur-Sõjamäe 4, Tallinn Broneeri aeg
Puukentsefaliit on puukidega leviv viiruslik nakkushaigus. Haiguse edasikandjaks inimestele on viirust kandvad puugid. Haigestumist iseloomustab puukide geograafiline levik ja sesoonne aktiivsus.
Puugid on Eestis aktiivsed tavaliselt aprillist oktoobrini ning sellesse perioodi jääb ka enamus haigusjuhte.
Miks vaktsineerida?
Puukentsefaliit on kesknärvisüsteemi nakkushaigus. 1–2 nädala pärast puugi hammustust puukentsefaliiti nakatunul võivad ilmneda gripitaolised haigusnähud: palavik koos pea- ja lihasevaludega. Kolmandikul nakatunutest võib viirus edasi tungida ajju ja ajukelmetele ning põhjustada erineva raskusastmega meningiiti või meningoentsefaliiti. Enamus haigetest paraneb, kuid haiguse põdemise järgselt võivad jääda mitmesugused jääknähud. Jääknähte esineb 26-46% kesknärvisüsteemi haaratusega haigust põdenud patsientidest. Jääknähtudeks võivad olla tasakaalu- ja koordinatsioonihäired, jäsemete halvatused, peavalu, keskendumis- ja mäluhäired jm. Puukentsefaliidi vastu puudub spetsiifiline ravi, haiguse ravi on sümptomaatiline.
Suurem oht saada puukidelt haigusetekitajaid on inimestel, kelle igapäevane töö või elu on seotud õues viibimisega.
Puukentsefaliit on haigus, mida saab vältida vaktsineerimisega. Vaktsineerimise skeem koosneb kolmest süstist. Kaks esimest süsti tehakse 1–3-kuulise vahega, kolmas kuni aasta hiljem. Pärast kahte süsti on immuunsus hea, kuid kestab ainult ühe hooaja, kolmas süst pikendab immuunsust. Seejärel toimuvad korduvvaktsineerimised 3-5 aasta järel.
Vaktsineerimist viivad läbi vastava väljaõppe saanud tervishoiutöötajad, kes on täies mahus läbinud immuniseerimisalase täiendusõppekursuse vastavalt Sotsiaalministeeriumi poolt heakskiidetud programmile ning on saanud selle lõpetamise kohta tunnistuse.
Palume vaktsineerima tulla tervena. Vaktsineerima ei tohi minna ülemiste hingamisteede haigussümptomitega patsient (tunnused: nohu, köha, kurguvalu ja palavik).