Sulge

Logi sisse

Kiireks sisenemiseks

Kui teil on kliendikaart, mis ei ole ID-kaardi põhine siis palume teil digikonto loomiseks pöörduda Südameapteeki.
Menüü
Südameapteek
Üldine
Suvine apteek lastega perele

Suvine apteek lastega perele

Suvine apteegisahtel lastega peredele – mis peaks sinna kuuluma? Millised tervisetooted tuleks kotti pakkida kui ootab ees reis maale vanaema juurde või suvine ringreis perega?

suveks-ravimikarp-valmis

Suvi on lastega perele aktiivne aeg – väisatakse erinevaid laagreid, rännatakse ringi Eestis ja välismaal, toimetatakse oma koduhoovis, -aias või siis maal (vana)vanemate juures. Aga nagu ütleb vanasõna, siis tegijal ikka juhtub ehk siis paratamatult tuleb kokku puutuda väikeste traumade, päikesepõletuse ja muude suvisele ajale iseloomulike nuhtlustega.

Et need võimalikult vähe suvist rütmi häiriksid, tasub üle vaadata ja veenduda, et kodune või siis reisiapteek sisaldaks kõike hädavajalikku.

Kõigepealt koduapteegi põhireeglitest

 • Ravimeid tuleks säilitada originaalpakendis koos infolehega, et oleks võimalik kontrollida, kuidas neid õigesti kasutada ja säilitada.
 • Koduse apteegi peaks üle vaatama paar korda aastas, et täiendada varusid nende preparaatide osas, mis on ära kasutatud, aga ka selleks, et kontrollida ravimite kõlblikkusaegu ning mittekõlblikud ravimid hävitamisele viia.
 • Ravimid peaksid asuma lastele kättesaamatus kohas ning kindlasti otsese päikese eest varjatult.

Suvise koduse apteegi või reisiapteegi sisu

Kõigepealt on oluline perekonna või siis reisiseltskonna koosseis – millises vanuses lastest ja täiskasvanutest see koosneb.

Üle 12 aastased lapsed võivad kasutada täiskasvanutele mõeldud ravimeid, samas nooremate puhul tuleb kindlasti arvestada lastele mõeldud ravimitega.

Suveks võiks koju varuda ja reisile kaasa võiks võtta järgnevad apteegikaubad

 • Valuvaigistid ja palavikualandajad

  Täiskasvanutele sobivad paratsetamooli, deksketoprofeeni, naprokseeni, aspiriini või ibuprofeeni sisaldavad tabletid. Lastele sobib paratsetamooli siirup või küünlad ja ibuprofeeni sisaldav siirup. Samuti võiks olla käepärast termomeeter – kontaktivaba termomeetrit on mõnusam kaasas kanda ja laste puhul kergem kasutada.

 • Allergiaravimid

  Täiskasvanutele on allergia puhul olemas erineva toimeainega tablette, mida saab manustada 1-2 korda päevas, lastele sobib paremini siirup.

 • Haavapuhastusvahendid ja haavasidemed

  Haavapuhastusvahendina soovitame kasutada pihustatavat mittekipitavat antiseptilist aerosooli või vedelikku.Vesinikperoksiidi lahust enam haavahoolduseks kasutada ei soovitata. Antiseptikumidega käivad käsikäes kõikvõimalikud plaastrid ja sidumisvahendid, millega puhastatud haavapind katta. Mugav on kasutada isekleepuvaid sidemeid. Lastele sobivalt on isekleepuvaid sidemeid nii siniseid kui punaseid.

 • Plaastrid

  Plaastrite valikus on nii antibakteriaalseid plaastreid kui ka kiletatud pinnaga veekindlaid plaastreid. Lastele on suureks abimeheks piltidega plaastrid, mis pühivad valu kohe kui plaaster kriimustusele asetada. Geelplaastrid püsivad nahal teistest paremini, on pehmed ja sobivad ka villile. Samuti on reisimisel abiks haavaliim aerosoolis, mis on ühtlasi veekindel.

 • Villiplaastrid

  Kuna suvisel ajal on rohkem tegemist ka villidega siis on soovitav kaasa varuda spetsiaalseid erineva suurusega villiplaastreid ja abiks võib olla ka ville ennetav villipulk.

 • Päikesekaitsekreemid

  Päikesepõletuse vältimiseks tuleks päikesekreem valida vastavalt oma nahatüübile. Samas ei tohiks need olla nõrgema kaitsega kui faktoriga SPF15 ja laste puhul SPF30. Samuti võiks näole, kus nahk on õrnem, kasutada tugevamat päikesefaktorit – nt SPF30.

 • Päikesepõletuse leevendajad

  Kui päikese nautimisega on aga juba liiale mindud, sobib päikesepõletuse kasutada teepuuõli sisaldavat jahutavat hüdrogeeli, mis sobib veel ka nii kuuma vee, tule, kuuma pinna kui ka keemiliste reaktsioonide poolt põhjustatud põletuste korral. Samuti võib seda kasutada kergemate marrastuste ja näiteks ka putukahammustuste korral.

 • Seedeprobleemide sh kõhulahtisuse leevendajad

  Kõhulahtisuse puhul sobivad hästi söetabletid, mis absorbeerivad organismist mürke. Täiskasvanutele on head ka söekapslid. Müüakse ka kummeliga söetablette, millel on lisaks põletikuvastane toime. Söetablette võiks kaasas olla mitu lehte, sest ägeda kõhulahtisuse puhul võetakse korraga kokku 8-10 tabletti. Ägeda kõhulahtisuse puhul võib kasutada täiskasvanutele ka loperamiidi sisaldavaid tablette. Lastele loperamiidi tablette anda ei tohi. Lastele sobib nii söetablett, mille võiks manustamise lihtsustamiseks purustada ja vähese veega sisse anda, kui ka lahustatud smecta pulber. Kaasas võiksid olla ka soolestiku normaalse mikrofloora taastamiseks probiootikumid – lastele pulbrina või tablettidena ja täiskasvanutele kapslitena.
  Ägeda kõhulahtisuse ja oksendamisega kaasneva viiruse puhuks võiks kaasa võtta mineraalide kaotust vältivad preparaadid.

 • Kõhupuhituse vastu

  Ebaharilik toit võib tekitada kõhupuhitust, mille puhuks võib kaasa võtta ka simetikooni sisaldavad kapslid. Samuti võib harjumatu söögivalik kõhu kinni panna. Nii lastele kui ka täiskasvanutele on kõhukinnisuse korral abimeheks laktuloosi sisaldav preparaat. Reisile minnes on kergem kaasa võtta Microlax.

 • Külmageel ja külmakott

  Kergemate traumade ja kukkumiste puhuks soovitame varuda külmageeli või külma aerosooli ning mõne põletiku-ja valuvastase geeli/kreemi. Samuti on hea ühekordne külmakott, mis aktiveerub seda mudides. Lastega peredel võiks kodus külmkapis varuks olla ka korduvkasutatav külmakott, sest õnnetus ei hüüa tulles.

 • Sääsetõrje ja teiste putukate tõrje vahendid

  Putukatõrjevahendi valikul võiks valida toote, mis aitab nii sääskede, parmude kui puukide vastu.
  Lastele mõeldud tooted võiksid pigem sisaldada looduslikke komponente.

 • Putukahammustuste leevendajad

  Putukahammustustele võiks kasutada jahutavat teepuuõli sisaldavat hüdrogeeli, mida sobib kasutada ka päikesepõletuse korral, samuti on hea kasutada teepuuõli ja/või saialille tinktuuri. Putukahammustuse sügelust ja punetust vähendavat ka allergiavastased tabletid.

 • Reisikapslid

  Reisitalumatuse või nö merehaiguse leevendamiseks võib vaja minna ingveri tablette või nö reisikapsleid. Oluline on teada, et need tuleks kindlasti sisse võtta juba 30 minutit enne reisi algust.

Sulge

Toote tagasiside